Neden Silver Döküm Tencere

Silver  döküm demir tencere ve tavalar mutfağınızda sağlıklı ve lezzetli yemek seçenekleri sunmaktadır. Tercih sebeplerine gelirse :  

 1. Silver Dökme demir tencerelerin, ısı iletimleri mükemmeldir bu yüzden taban ve kenar kısımları arasında ısı farkları oluşmaz. Tencerenin her yerinde eşit ısı dağılımı olur.Tencere içindeki besinlerin aynı ısıyı eşit şekilde alarak homojen pişmesi sağlanır.
 2. Isıyı eşit ve hızlı dağıtmalarından dolayı, düşük ısılarda ve kısa sürede iyi bir pişirme yapmak münkündür. Silver Döküm tencere ve tavalar enerji tasaruf sağlar.
 3. Tencerelerin ve tavaların dibi tutmaz.Sürekli karıştırmaya gerek yoktur.
 4. Et ürünlerinin pişirilmezsinde üstünlük sağlar. Etin Lezzeti kaybolmaz.Tavalardaki yüzeyler etin yanmasını engeller.Izgara tadında et pişirmek mümkündür.
 5. Tencere içerisinde oluşan buhar, Silver AŞ özel kapak tasarımı sayesinde yoğunlaşır ve tekrar yemeğe karışır,harika  aroma ve tatlar üretmekle kalmayıp aynı şekilde yemeğinizde besin öğelerini en iyi şekilde koruyarak, sağlıklı bir yemek pişirmenizi sağlar.
 6. Tencere ve tavaların hem içleri,hem de dışları emaye kaplıdır.Emaye tencerenin paslanmasını engeller. Bakteri oluşumu olmaz.
 7. Silver Döküm demir tencere ve tavalar her ocakta kulanılabilir.Bunları fırınlarda kullanmak da mümkündür. Emaye yüzeyi sayesinde indiveksiyon ocakları çizilmez.
 8. Silver  Döküm demir tencere,pilav pişirmek için idealdir.

Neden Silver A.Ş

Silver A.Ş Dökme demir tencere ve tavaların kalıplarını kendi döküm fabrikasında üretmekte ve ileri kalıplama teknoloji hatlarında kalıplar yapılmaktadır. Üretimin her aşaması titizlikle kontrol edilmektedir. Bunları sıralayacak olursak

 • Ölçü ve boyut hassasiyeti en iyi şekilde sağlanır.
 • Ergitmede en kaliteli hammaddeler kullanılır. Döküm fabrikasında gelen hammaddeler, giriş kalite kontrolde çok sıkı bir şekilde denetlenerek alınır.
 • Kullanılan hammaddeler sağlığa zararlı maddeler içermezler.
 • Metal hammaddeler radyografik kontrol dahi yapılır.
 • Alınan malzemeler sertifikalıdır.
 • Sıvı metalden kompozisyonda düküm yapılır. Üretim sırasında metalin içyapısı kontrol edilerek (  metalografik muayene ) ısı iletimi için çok önemli olan mikro yapımın oluşumu sağlanır.
 • Döküm sürecinde, parçaların yüzey kaliteleri sürekli incelenir. Yüzey hatalarının oluşumunu izin verilmez.
Resim
Köprü Bilişim / Kayseri